+420 725 095 780

cenerg@cenerg.cz

Portrait of senior couple standing in yard against house

NZÚ LIGHT

Nová zelená úsporám Light

Finanční dotaci obdržíte před realizací

Pomůžeme vám získat dotace na energeticky úsporná opatření.

Nová zelená úsporám Light poskytuje finanční podporu pro rychle a snadno realizovatelná úsporná opatření. Jeho cílem je pomoci seniorům a domácnostem s nižšími příjmy vylepšit energetickou účinnost svých domovů.  

Potřebujete pomoc s přípravou na podání žádosti nebo si nejste jistí? Neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle 725 095 780. Rádi vám pomůžeme!

Program poskytuje finanční podporu pro následující úsporná opatření:

O podporu mohou žádat vlastníci nebo spoluvlastníci rodinných domů, ve kterých jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022.

Všichni členové vaší domácnosti (celého domu) pobírají starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně nebo v období mezi 12. zářím 2022 a datem podáním žádosti pobírali příspěvek na bydlení. Oprávněným žadatelem jste i v případě, když s vámi v domácnosti žije pečující osoba o člena vaší domácnosti; nebo nezletilé dítě, nebo student denního studia do 26 let.

V rámci programu Nová zelená úsporám Light mohou senioři a domácnosti s nižšími příjmy získat finanční podporu na zlepšení energetické účinnosti svých domovů a snížení nákladů na energie. Žádat o podporu můžete i dodatečně v případě, že jste již realizaci provedli po 12.9.2022. Podrobné informace o programu a jak podat žádost najdete na oficiálních stránkách.